Jesteś tutaj: O Centrum » Współpracownicy
dr hab. Marek Sobczyk,prof. UMK — Kierownik Katedry Prawa Rzymskiego, Historii Prawa i Ustrojów Państwowych Wydziału Prawa i Administracji UMK, radca prawny. Od momentu powstania współpracuje z Centrum Studiów Wyborczych UMK. W kręgu jego zainteresowań prawem wyborczym szczególne miejsce zajmuje samorządowe prawo wyborcze.
dr hab. Bartłomiej Michalak, prof. UMK — dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki o Polityce i Administracji UMK. Pracownik Katedry Systemów Politycznych (wcześniej Katedry Teorii Polityki) na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Specjalista z zakresu prawa wyborczego i referendalnego, teorii systemów wyborczych, procedur decyzyjnych oraz partii politycznych i systemów partyjnych. Stały ekspert prawa wyborczego Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, współpracownik Krajowego Biura Wyborczego.
dr Marta Czakowska — doktor nauk prawnych, absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; posiada wykształcenie pedagogiczne; zainteresowania naukowe skoncentrowała wokół prawa wyborczego oraz wybranych instytucji z zakresu prawa administracyjnego.
dr Radosław Zych — dr nauk prawnych, ukończył prawo i administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje badania naukowe poświęca ewolucji prawa wyborczego w kontekście historii państwa i prawa, w powiązaniu z innymi dziedzinami prawa, mając na uwadze wymiar gwarancyjny podmiotowych praw wyborczych jako praw człowieka.
dr Jarosław Zbieranek — ukończył studia prawnicze i politologiczne. Doktor nauk prawnych. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje m.in. na tematyce praw i wolności osób z niepełnosprawnościami (w tym na problematyce wdrażania postanowień Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami). Autor raportów i analiz przygotowywanych m.in. dla Biura Analiz Sejmowych, a także publikacji naukowych. Ekspert Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2011 roku został powołany w skład Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami przy Rzeczniku Praw Obywatelskich i rozpoczął współpracę z Biurem RPO, przygotowując koncepcje badań i opracowując publikacje (m.in. raport: Gwarancje korzystania z czynnego prawa wyborczego przez osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze. Analiza i zalecenia).